Important, Sport

Alexandra Văidăhăzan a câştigat Marele Premiu la ‘Miss & Mister Europe’

Alexandra Văidăhăzan a câştigat Marele Premiu la 'Miss & Mister Europe'

Alexandra Văidăhăzan a obţinut o nouă mare performanţă în 2024. Aceasta a câştigat medalia de aur la categoria „Miss Model” în cadrul Campionatului European „Miss & Mister Europe” desfăşurat în Bulgaria.

Locul I la categoria „Miss Model” i-a adus sportivei Alexandra Văidăhăzan calificarea la Campionatul Mondial.

Competiția din Bulgaria a fost una extrem de strânsă și plină de tensiune, iar Alexandra Văidăhăzan a demonstrat o prezență de excepție, impresionând juriul și publicul prezent. Alături de sportivi din țări precum Franța, Grecia, Polonia, Ungaria, Ucraina și gazda Bulgaria, Alexandra a strălucit în lumina reflectoarelor.

Cu ochii deja ațintiți spre următorul mare eveniment din calendarul său aglomerat, Alexandra Văidăhăzan a făcut declarații pline de încredere și determinare. Acum mă pregătesc pentru Hercules Olympia care va avea loc peste 11 zile în Budapesta, Ungaria„, a mărturisit Alexandra pentru cluju.ro.