Important, Liceu

Câştigătorii Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”

Luni, 12 decembrie, la Casa de Cultură a Studenţilor, în cadrul unui spectacol public au fost oferite premiile câștigătorilor celei de a VIII-a ediții a Galei excelenței, „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”.

 

Prichindeii Cetății

Gocan Daniel-Andrei – Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu”

Gocan Ioan Darius – Grădiniţa cu Program Prelungit „Zâna Zorilor”

Lungu Valeria – Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

Nechita Vlad Alexandru – Grădiniţa cu Program Prelungit „Zâna Zorilor”

Simion Radu Ştefan – Transylvania College

Sîntoma Maya-Sofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Tămaş Amelia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”

 

            Elevul Anului

Lup Vasile – Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

Țărău Alexandru Viorel – Liceul Teoretic ”Gheorghe Șincai”

 

Profesorul Anului

Boar Felicia -Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

Mureşan Dumitru – Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”, Şcoala Gimnazială „Augustin Bena”

 

Ambasador pentru Cluj

Buta Teodora – Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”

Pop Ana Luminiţa Cipriana – Şcoala Gimnazială Elf

Dascăl Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv

Bolog Matei, Isac Astrid Cristiana Daria -Liceul Teoretic „Gheorghe Șincai”

 

 Arte individual

Torge Tudor- Liceul Teoretic „Avram Iancu”, Şcoala de Muzică

Banyai Lisa-Maria – Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

Sorlea Iulia-Alexandra – Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

Holeleu Matei-Hadrian -Liceul de Coregrafie şi Artă Dramatică „Octavian Stroia”

 

Ştiinţe

Măgdaş Vlad-Marian – Şcoala Gimnazială „Horea”

Trânca Naomi-Alexandra – Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

Maier George-Cătălin – Liceul Teoretic „Avram Iancu”

 

IT

Râpeanu George-Alexandru – Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

Chereț Ioana – Liceul Teoretic  „Nicolae Bălcescu”

 

Social

Un grup de 30 de elevi ai școlii Gimnaziale „Liviu Rebreanu”

Grupul de Creație al liceului „Gheorghe Șincai” 12 elevi

Grupul de elevi de la Colegiul Național „George Barițiu”

 

Mediu

Grupul elevilor de la Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” (30 elevi)

Andrei-Paul Rusu- Liceul Teoretic “Avram Iancu”

 

Sport Individual

Schöpf Justin – Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Kudor Adorjan-Szabolcs – Liceul Teologic Reformat

Dascăl Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv

Raţiu George-Adrian – Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Ciobanu Andrei – Liceul cu Program Sportiv

 

Inovaţie

Grupul elevilor de la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” – Echipa I-Robot 5 elevi

Echipa TheHappyCoders (THC) 5 elevi – Liceul Teoretic Avram Iancu

 

Arte ansambluri

Echipa de Majorete Madness Cadete – 17 sportive (din cadrul mai multor şcoli)

Grupul Vocal și de Creație 12 elevi  Liceul Teoretic „Gheorghe Șincai”

Grupul elevilor de la Liceul Teoretic “Eugen Pora”  – Trupa de teatru în limba spaniolă       „Carpe Diem”8 elevi

 

Sport echipă

CS VOINȚA CLUJ Echipa de karate 4 sportivi

U 13 Baschet masculin 13 elevi – Asociația Club Sportiv  U-BT

Echipa de handbal băieţi a Şcolii Gimnaziale „Iuliu Haţieganu” 10 elevi.
În cadrul evenimentului au fost oferite spectatorilor și momente artistice, ale unora dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea trofeului School Idol 2016, pe Rareș Mariș și tinerii talentați de la Armonia Music, echipa de majorete cadete Madness sau elevii din echipa de karate a Clubului Sportiv Voința.

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei de ridică la peste 31.000 lei în premii valorice sau cadouri.

Lasă un răspuns

Site creat de