Social & Cultura

Finala PGL Regional Minor Championship: Europe aduce în Romania 40 de jucători de CS:GO

La sfarsitul lunii ianuarie, fanii CS:GO din Romania au ocazia sa urmareasca online finalele PGL Regional Minor Championship: Europe, in care se vor confrunta 8 echipe de CS:GO din Europa.

In perioada 29 -31 ianuarie 2016, pe canalul PGL de pe platforma twitch.tv, www.twitch.tv/pgl, vor fi transmise meciurile fazelor finale ale turneului, dotat cu premii totale de 50.000 de dolari.

Calificarile PGL Regional Minor Championship: Europe au adunat peste 2000 de echipe din Europa, care nu au avut ocazia pana acum sa participe la un Major, doar 8 echipe (40 de jucatori) reusind sa-si invinga toti adversarii. Acestea vor sosi la Bucuresti la sfarsitul acestei luni, in noile studiouri PGL, unde vor avea loc confruntarile finale intr-un eveniment LAN.

Patru dintre cei mai buni comentatori si analisti din lume, Matthew ‘Sadokist’ Trivett, Henry ’HenryG’ Greer, Richard Lewis si Joona ’Natu’ Leppanen, vor fi si ei in studiourile PGL din Bucuresti, oferind analize detaliate ale meciurilor.

Campioana PGL Regional Minor Championship: Europe va fi invitata sa evolueze direct in calificarile pentru urmatorul turneu Major de CS:GO: MLG Columbus 2016.

Echipele participante

  • AliGon
  • Blojexpressen
  • CringeGods
  • CSGO.ONE
  • E-frag
  • HellRaisers
  • LDLC White
  • PENTA Sports

Cele opt echipe sunt impartite in doua grupe, fiecare avand la dispozitie o zi pentru a ajunge in semifinale, urmand ca pe 31 ianuarie cele mai bune echipe sa dispute finala mare.

Grupa A:

  • CG
  • E-frag
  • LDLC White
  • PENTA Sports

Grupa B:

  • AliGon
  • Blojexpressen
  • CSGO.ONE
  • HellRaisers
29 ianuarie – Grupa A

 

Semifinal #1 – Bo1 – 13:00

Semifinal #2 – Bo1 – 14:30

Lower bracket round 1 – Bo1 – 16:00

Upper bracket final – Bo3 – 17:30

Consolidation final – Bo3 – 21:00

 

Meciurile din program se desfasoara dupa ora Romaniei

 

Group B – January 30

Semifinal #1 – Bo1 – 13:00

Semifinal #2 – Bo1 – 14:30

Lower bracket round 1 – Bo1 – 16:00

Upper bracket final – Bo3 – 17:30

Consolidation final – Bo3 – 21:00

 

 



Lasă un răspuns

Site creat de