Important, Sport

U-BT Cluj câştigă spectaculos ultimul meci al anului din EuroCup

U-BT Cluj

A noua victorie stagională în BKT EuroCup a venit după o luptă pe cinste miercuri seara.

U-Banca Transilvania n-a renunțat în nicio secundă și a depășit-o pe Buducnost Podgorica cu scorul de 79-77.

Jucătorii lui Mihai Silvășan au făcut uitată o diferență de 15 puncte și au strălucit în ultimul sfert.

Mihai Silvășan, antrenor U-Banca Transilvania:

A fost un meci în care echipa mea a arătat mult caracter. De aceea am câștigat meciul. La pauză eram conduși cu 14 puncte și pierdusem mult prea multe mingi. Totuși, nu am cedat în niciun moment. Acesta este spiritul nostru, pe care l-am arătat pe teren. Este o victorie mare, am jucat împotriva unei echipe talentate. Și noi avem o echipă bună și am demonstrat asta din nou. Sunt foarte bucuros de această victorie și îi felicit pe băieți!